Anadolu Lisesi - Eğitim Sistemimiz


 


 

Eğitim-öğretim faaliyetlerini yıllardır kaliteli bir şekilde yürüten ÖZEL FERAH BÜYÜK ÇAMLICA EĞİTİM KURUMLARI, bu alanda edindiği deneyimini Anadolu Lisesi kapsamında da devam ettirmektedir. Ortaöğretim programında, verilecek olan akademik anlamda lise eğitiminin yanında, öğrencilerimize kademelendirilmiş bir üniversite hazırlık programı ve onları sosyal, sportif ve sanatsal alanlarda geliştirecek kulüpler ve etkinlikler yer almaktadır.


Özel Ferah Büyük Çamlıca Anadolu Lisesinde 9. ve 10. sınıflarda temel akademik eğitim verilirken, 11 ve 12. sınıflarda, öğrencilerin üniversitede seçecekleri alanlara ayrılması ile birlikte, akademik eğitime paralel, üniversite sınavlarına hazırlık eğitimi sunulur.


Dersler dışında; etütler, ek dersler, eksik tamamlamaya yönelik çalışmalar ve birebir soru çözümleri yapılır.


Ders dışı sosyal aktiviteler, kulüp çalışmaları, meslek atölyeleri, geziler ve spor faaliyetleriyle öğrencilerin yenilenmeleri, dinlenmeleri ve eğlenmeleri sağlanır.


FERAH BÜYÜK ÇAMLICA EĞİTİM KURUMLARI, etkin rehberlik, danışmanlık ve kişiye özel takip sistemiyle öğrencileri üniversite hayallerine kavuştururken bir yandan da onları, gerçek yaşama, geleceğe hazırlar.