Anadolu Lisesi - Yabancı Dil Eğitimimiz
İletişimin en önemli ihtiyaç haline geldiği, giderek globalleşen çağımızda İngilizce eğitiminin önemi yadsınamaz bir gerçektir. FERAH BÜYÜK ÇAMLICA EĞİTİM KURUMLARI, 21. yüzyılın globalleşen dünyasında öğrencilerini, iletişim araçlarını doğru ve etkin kullanabilen, çevresindekilere fikir ve düşüncelerini ana dilinde ya da öğrendiği yabancı dilde rahatça ifade edebilen, eleştirel düşünmeye ve takım çalışmasına açık, sorumluluk bilincine sahip bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir. ÖZEL FERAH BÜYÜK ÇAMLICA LİSESİ, zengin, görsel ve işitsel araçlara sahip sınıflarda, deneyimli eğitim kadrosuyla birlikte etkin bir yabancı dil eğitimi sunmaktadır. Öğrencilerin, dili, değişik ortamlarda, etkili bir şekilde kullanmaları, kendi kültürlerini ve farklı kültürleri tanıyarak değişik kültürlere hoşgörüyle yaklaşmaları sağlanmaktadır.


Lisemizde, İngilizce eğitimi, iletişime dayalı (Communicative Approach) olarak klasik ezber yöntemlerinin aksine, tüm dünyada kullanılan Avrupa Dil Portföyü’ne uygun öğretim sistemimizle ve Skype Class uygulamalarımızla gerçekleştirilmektedir.


İkinci yabancı dilimiz olan İspanyolca, dünya genelinde en çok konuşulan 2. dildir ve 21 ülkede anadil olarak konuşulmaktadır. Dünya üzerinde yaklaşık 500 milyon insan İspanyolca konuşmaktadır. Giderek yaygınlaşan önemli bir ticaret dili olan İspanyolca, Latin kültürünün dünyadaki etkisi sebebiyle de çok önemli bir kültür ve sanat dilidir.