İlkokul - Eğitim Sistemimiz
BİZİM İÇİN HER BİREY ÖZELDİR.

İlkokulda öğrencilerimiz objektif düşünmeyi, sorgulamayı, araştırmayı ve eleştirmeyi öğrenir. Öğrendiklerini uygulayarak, bilgilerini günlük yaşantılarına aktaracak deneyimler kazanarak, üretken, bağımsız, yaratıcı ve lider, keşfetme vasıflarına sahip, yetkin, paylaşımcı bireyler olarak yetişmektedir. Anasınıfı ve İlkokulumuz, yapılandırmacı yaklaşımı benimseyerek hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin, etkin bir şekilde araştırıp, sorgulama yaptıkları, proje ürettikleri, uluslararası seviyede bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Programımızda aktif olarak katılabilecekleri BİLİM ve SANAT atölye çalışmalarıyla daha üst düzey estetik ve bilimsel davranışları kazanmalarına imkân sağlanmaktadır.

Özel Ferah Büyük Çamlıca İlkokulu olarak hedeflerimiz;

* Bireyin sevgi, hoşgörü, kişisel değerler gibi özelliklerini daha iyi, açık biçimde paylaşmasını sağlamak,
* Akademik hayatın önemli adımı olan ilkokulu en verimli ve mutlu bir şekilde deneyimlemelerini sağlamak,
* Sanat ve spor bilinci oluşturarak spor ve sanat alanlarında yetenekleri ortaya çıkarmak,
* Öğrencilerimizin hızla değişen teknoloji ile birlikte hayata daha kolay uyum sağlamalarına yardımcı olmak,
* Sınırlı kaynakların korunması, yeniden dönüştürülmesi, tasarrufu ve birlikte yaşadığı diğer insanlarla ve canlılarla paylaşımı konularında duyarlı ve sorumluluk sahibi olmalarını sağlamak,
* Başarıyı hedefleyen, deneyimli, uzman, dinamik ve yeniliklere açık bir kadro ile çalışarak, Öğrenci Merkezli eğitim sistemi ile öğrencilerimizi hayata hazırlamaktır.