Ortaokul - Eğitim Sistemi


 

 

BİZİM İÇİN HER BİREY ÖZELDİR

Ortaokul programımız, öğrencilerimizin gelişimlerini desteklemek ve potansiyellerinin en üst sınırına çıkmalarını sağlamak amacıyla, öğrencileri birer birey olarak ele alan öğrenci merkezli, her öğrenci farklı ve özeldir anlayışı ile yapılandırılır. Derslerin soyut ve ezbere dayalı değil, günlük yaşamın içindeki yeri ile ilişkilendirilerek yaşantıya dayalı işlenmesi önemsendiğinden, BİLİM ve SANAT atölye çalışmalarıyla öğrencilerimizin bu alanlarda daha üst düzey davranışları kazanmalarına imkan sağlanmaktadır.


Öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin takibinin yanı sıra sosyal, kültürel, psikolojik gelişimleri de önemlidir. Bu nedenle öğrencilerimizin öğrenim düzeyi ve psikolojik gelişimi rehberlik öğretmenlerimiz ve eğitim koçlarımız tarafından sürekli izlenerek, daha iyiye gitmeleri için önlemler alınmakta, velilerimizle işbirliği içerisinde 5. Sınıftan itibaren başlayan yoğun akademik çalışmalar, yoğunlaştırılmış yabancı diller programı ve TEOG hazırlık dersleri ile de öğrencilerimiz girecekleri Merkezi Sınavlara ve hayata hazırlanmaları sağlanmaktadır.


Özel Ferah Büyük Çamlıca Ortaokulu olarak hedeflerimiz;


* Bireyin sevgi, hoşgörü, kişisel değerler gibi özelliklerini daha iyi, açık biçimde paylaşmasını sağlamak,

* Akademik hayatın önemli adımı olan ortaokulu en verimli ve mutlu bir şekilde yaşamalarını sağlamak,

* Karmaşık sorunları fark etmek ve sorunları çözmek amacıyla eleştirel ve yaratıcı düşünme becerilerini kullanmada inisiyatif sahibi bireyler yetiştirmek,

* Sanat ve spor bilinci oluşturarak spor ve sanat alanlarında yetenekleri ortaya çıkarmak,

* Doğruluk, dürüstlük, hakkaniyet, adalet duyguları ile hareket etmelerini sağlamak,

* Üst eğitim kurumlarına hazırlamak ve her alanda rehberlik etmek,