Anasınıfı - İngilizce


Anasınıfımızda yabancı bir dili fark ettirmek ve sevdirmek amacıyla planlanan İngilizce eğitimi yabancı öğretmenler eşliğinde aktif öğrenme metoduyla verilmektedir. Zengin eğitim materyalleri ile desteklenen program ile çocuklar dinlediklerini anlama, sorulan sorulara İngilizce düşünerek cevap verme, anadili programına paralel olarak öğrendikleri kavramların İngilizce karşılıklarını öğrenme ve temel düzeyde iletişim kurma becerisi kazanmaktadır.


Yeni konular, oyunlar oynayarak, hikayeler dinleyerek, kuklalarla, şarkılarla ve drama yapılarak tanıtılmakta ve pekiştirilmektedir. Aktivite çeşitliliği öğrencilerin yeni bir dili daha rahat özümlemelerinde büyük rol oynadığı için öğretmenlerimiz bu konuda özenli davranır. Öğrencilerimiz için öncelikli hedefimiz İngilizce’nin zevkli ve eğlenceli bir şekilde öğrenilmesinin ilk adımlarını atmak, yabancı dil öğrenimine ilgi uyandırmak ve bu alandaki meraklarını arttırmaktır.

Öğrencilerimizin İngilizceyi etkin bir biçimde kullanmalarını sağlamak amacıyla sınıf içinde ve dışında farklı etkinlikler düzenlenmekte ve her öğrencimizin bu çalışmalarda aktif olarak yer alması sağlanmaktadır.