Haberler


İspanya Gezisi


Özel Ferah Büyük Çamlıca Ortaokulu olarak 6-10 Haziran tarihleri arasında İspanya’daydık. Gezi programımız oldukça yoğundu. Bu kısa süreye çok etkinlik sığdırdık ve çok eğlenerek güzel anılarla döndük. 
İlk gün Buitrago de Lozoya surları, kalesi, kilise, Picasso Müzesini gezdik. 
İkinci gün Segovia’ya hareket ettik ve Segovia’nın başlıca kültür alanları ziyaretini gerçekleştirdik. Alcázar Kalesi, Juan II Kulesi, Roma su kemeri, Şehrin tarihi merkezinde gezi, La judería, la Plaza Mayor, la Catedral. Alışveriş caddeleri’ni gezdik ve tabii ki alışveriş yaptık. 
Üçüncü gün okulumuzda İspanyol kültürü Dersi, İspanyol dansı Dersi, İspanyol yemeği derslerine katıldık. Yüzme havuzunda serinledik, voleybol ve futbol oynadık. 
Dördüncü günümüzde Real Madrid Santiago de Barnabéu Stadyumu’na gittik, stadyum turu ve Real Madrid resmî mağazasında alışveriş yaptık. Palacio Real’i gezdik ve Palacio Real bahçelerinde piknik yaptık. Plaza Mayor, Plaza de la Villa, Plaza de la Paja, Mercado de San Miguel, Puerta de Sol gezdik. Preciados ve Sol Caddelerinde alışveriş yaptık. 
Ve son gün kahvaltının ardından havaalanına hareket ettik. İsteyen öğrencilerimiz burada da alışveriş yaptılar ve güzel ülkemiz TÜRKİYE’MİZE geri döndük.