İlkokul - Eğitim Sistemimiz
BİZİM İÇİN HER BİREY ÖZELDİR


İlkokulda, öğrencilerimiz objektif düşünmeyi, sorgulamayı, araştırmayı ve eleştirmeyi öğrenir. Öğrendiklerini uygulayarak, bilgilerini günlük yaşantılarına aktaracak deneyimler kazanarak, üretken, bağımsız, lider, keşfetme vasıflarına sahip ve paylaşımcı bireyler olarak yetişmektedir. Anasınıfı ve ilkokulumuz, yapılandırmacı yaklaşımı benimseyerek hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin, etkin bir şekilde araştırıp, sorgulama yaptıkları, proje ürettikleri, uluslararası seviyede bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Programımızda aktif olarak katılabilecekleri BİLİM ve SANAT atölye çalışmalarıyla üst düzey estetik ve bilimsel davranışları kazanmalarına imkân sağlanmaktadır.


ÖZEL FERAH BÜYÜK ÇAMLICA İLKOKULU olarak hedeflerimiz:


* Bireyin sevgi, hoşgörü, kişisel değerler gibi özelliklerini daha iyi, açık biçimde paylaşmasını sağlamak,

* Akademik hayatın önemli adımı olan ilkokulu en verimli ve mutlu bir şekilde deneyimlemelerini sağlamak,

* Sanat ve spor bilinci oluşturarak spor ve sanat alanlarında yetenekleri ortaya çıkarmak,

* Öğrencilerimizin hızla değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte hayata daha kolay uyum sağlamalarına yardımcı olmak,

* Sınırlı kaynakların korunması, yeniden dönüştürülmesi, tasarrufu, birlikte yaşadığı diğer insanlarla ve canlılarla paylaşımı konularında duyarlı ve sorumluluk sahibi olmalarını sağlamak,

* Başarıyı hedefleyen, deneyimli, uzman, dinamik ve yeniliklere açık bir kadro ile çalışarak, öğrenci merkezli eğitim sistemi ile öğrencilerimizi hayata hazırlamaktır.