İlkokul - İngilizce
 

İlkokul öğrencilerimizle İngilizce dil eğitimimiz, dört temel beceri olarak kabul edilen dinleme, okuma, yazma, konuşma üzerinde durularak ve İngilizce dersi öğrencilere sevdirilerek işlenmektedir. İlkokulda öğrenciler İngilizceyi şarkılar, resimli kartlar, oyunlar, aktiviteler, dramalar ve bilgisayar destekli görsel-işitsel uygulamalar ile yaşayarak ve eğlenerek öğrenmektedirler.


Derslerimiz Türk ve yabancı uyruklu öğretmenler eşliğinde işlenmektedir. Skills derslerinde öğrencilerimiz Cambridge ESOL sınavlarına hazırlanmaktadırlar. 3. Sınıf öğrencilerimiz 'STARTERS’ 4. Sınıf öğrencilerimiz ‘MOVERS’ sınavlarına katılmaktadırlar.


Öğrencilerimiz için dili pekiştirmeleri adına çeşitli aktiviteler ve Spelling- Bee yarışmaları yapılmaktadır. Küreselleşen dünyada her gün güncellenen dil eğitimde, online materyallerin kullanımı önemli bir rol oynamaktadır. Bu anlayış ile Ferah Büyük Çamlıca Koleji olarak öğrencilerimize küçük yaştan itibaren sunmakta olduğumuz zengin içerikli İngilizce eğitimimiz, geniş materyal yelpazesine sahip interaktif bir online eğitim programı olan "Your Learning Place’’ ile desteklenmektedir.