ÇAMLICA KOLEJİ

BÜYÜK ÇAMLICA KOLEJİ OLARAKCORONAVİRÜS’E KARŞI HANGİ ÖNLEMLERİ ALIYORUZ?

 
1. Okulumuzun bütün ortak kullanım alanlarına öğrencilerimizin görebileceği şekilde astığımız coronavirüs ile ilgili tanıtım ve korunma yöntemlerini anlatan bilgi ve görselleri sınıflarımıza taşıyacak, panolarımıza asacağız.
2. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının yayınladığı coronavirüs hakkındaki tüm afiş ve görselleri sınıflarımızın bulunduğu katlara astık.
3. Öğretmenlerimiz tarafından derslerde öğrencilerimize coronavirüsve korunma yolları hakkında sunum ve bilgilendirmeler yapılacak.
4. Öğrencilerimizin kullanımı için giriş-çıkışlara ve sınıflara dezenfektan konulmuştur.
5. Öğrencilerimizin sağlığı için anti bakteriyel sabun kullanılmakta ve öğrencilerimiz ellerini sık sık yıkamaları için teşvik edilmektedir.
6. Sınıflarımız teneffüslerde kat görevlilerimiz tarafından havalandırılmaktadır.
7. Milli Eğitim Bakanlığı tüm okullardaki yapılması planlanan toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma gibi sosyal etkinlikleri iptal etmiştir. Bu sebeple okulumuzda bir sonraki açıklamaya kadar veli toplantıları, okuma bayramı, 18 Mart Çanakkale programı, anaokulu yılsonu gösterisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi programlar iptal edilmiştir. 
8. Kapı kolları gibi elle çok temas edilen yüzeyler temizlik personelimiz tarafından titizlikle temizlenip dezenfekte edilmektedir.
9. Havaların güneşli olduğu günlerde öğrencilerimizi teneffüslerde dışarı çıkmaları konusunda teşvik ediyoruz.10. Velilerimiz öğrencilerimizin yanına dezenfektan/kolonya koymalı, öğrencilerimiz aralıklı olarak bunları kullanmalıdır.
11. Coronavirüs salgını geçene kadar velilerimizin planlı, randevulu görüşmeler dışında okulumuza gelmemeleri gerekmektedir. Bu konuda bütün velilerimizin anlayışını rica ediyoruz.
12. Öğrencilerimizde burun akıntısı, hapşırma, nezle, baş ağrısı, soğuk algınlığı gibi belirtiler gözlemlediğinizde öğrencimizi en yakın sağlık kuruluşuna götürmeli ve okula göndermeyip evinde istirahat etmesi sağlanmalıdır.
13. Yurt dışından yakın zamanda dönüş yapmış aile bireyleri var ise öğrencimizin ilk 14 gün okula gelmemesi gerekmektedir.